webwork2 - en to tr translation catalogue (221 entries)

note: ($numReplaced, $numAdded, $numSkipped, join(', ', @$skipped)
en: %1 users replaced, %2 users added, %3 users skipped. Skipped users: (%4)
tr: %1 kullanıcı değiştirildi, %2 kullanıcı eklendi, %3 kullanıcı atlandı. Atlanan kullanıcılar: (%4)

note: ($eUserName)
en: %1's Current Address
tr: %1 için Mevcut Adres

note: ($c->{user}->first_name . ' ' . $c->{user}->last_name)
en: %1's Current Password
tr: %1 için Mevcut Şifre

note: ($eUserName)
en: %1's New Address
tr: %1 için Yeni Adres

note: ($e_user_name) ($eUserName)
en: %1's New Password
tr: %1 için Yeni Şifre

note: ($e_user_name)
en: %1's password has been changed.
tr: %1 adlı kullanıcının şifresi değiştirildi.

note: ($c->tag('span', dir => 'ltr', format_set_name_display($setID) ($c->tag('span', dir => 'ltr', $prettySetID)
en: %1: Problem %2
tr: %1: Soru %2.

en: (This problem will not count towards your grade.)
tr: (Bu soru notunuzu etkilemeyecektir.)

en: ANSWERS ONLY CHECKED -- ANSWERS NOT RECORDED
tr: YANITLAR SADECE KONTROL EDİLİYOR -- YANITLAR KAYDEDİLMEDİ

en: Abandon changes
tr: Değişiklikleri kaydetme

en: Abandon export
tr: Dışa aktarımı iptal et

en: Active
tr: Aktif

en: Add
tr: Ekle

en: Add Users
tr: Kullanıcı Ekle

en: Add as what filetype?
tr: Hangi dosya tipi olarak eklenecek?

en: Add which new users?
tr: Hangi yeni kullanıcılar eklenecek?

en: Answer Date
tr: Cevap tarihi

en: Any changes made below will be reflected in the set for ALL students.
tr: Aşağıda yapılan değişiklikler seti çözen HER öğrenci için uygulanacakç

en: Assign this set to which users?
tr: Bu set hangi kullanıcılara ödev verilecek?

en: Assigned Sets
tr: Ödev verilmiş setler

en: Attempts
tr: Deneme sayısı

en: Audit
tr: Denetle

en: Author Info
tr: Yazar Bilgileri

en: Change Email Address
tr: E-posta Adresi Değiştir

en: Change Password
tr: Şifre Değiştir

en: Changes in this file have not yet been permanently saved.
tr: Dosyadaki değişiklikler henüz kalıcı olarak kaydedilmedi.

en: Check Answers
tr: Yanıtları kontrol et

en: Choose visibility of the sets to be affected
tr: Etkilenecek setlerin görünürlüğünü seçin

en: Choose which sets to be affected
tr: Hangi setlerin etkileneceğini seçin

en: Click on the login name to edit individual problem set data, (e.g. due dates) for these students.
tr: Bu öğrenciler için problem setlerinde değişiklik (teslim tarihi vb.) yapmak için isimlerinin üzerine tıklayın.

en: Comment
tr: Yorum

note: ($e_user_name) ($eUserName)
en: Confirm %1's New Password
tr: %1 için Şifre Onayı

en: Continue
tr: Devam

en: Correct
tr: Doğru yanıt

en: Correct answers
tr: Doğru yanıtları göster

note: ($e_user_name, $@)
en: Couldn't change %1's password: %2
tr: %1 adlı kullanıcının şifresi değiştirilemedi: %2

note: ($@)
en: Couldn't change your email address: %1
tr: E-posta adresiniz değiştirilemedi: %1

en: Course Administration
tr: Ders Yönetimi

en: Course Configuration
tr: Ders Seçenekleri

en: Course Info
tr: Ders bilgileri

en: Courses
tr: Dersler

en: Create
tr: Oluştur

en: Create as what type of set?
tr: Ne tip set oluşturulacak?

en: Delete
tr: Sil

en: Drop
tr: Bırak

en: E-mail Instructor
tr: Eğitmene E-posta

en: E-mail:
tr: E-posta

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit Set Data
tr: Set Bilgilerini Düzenle

en: Edit which sets?
tr: Hangi setler düzenlecek?

en: Email
tr: E-posta

en: Email Address
tr: E-posta Adresi

en: Email instructor
tr: Eğitmene E-posta

en: Enrolled
tr: Kayıtlı

en: Enrollment Status
tr: Kayıt Durumu

en: Enter filename below
tr: Aşağıya dosya adı girin

en: Export
tr: Dışa aktar

en: Export to what kind of file?
tr: Ne çeşit dosyaya aktarılacak?

en: Export which users?
tr: Hangi kullanıcılar dışarı aktarılacak?

note: ($@)
en: Failed to create new set: %1
tr: Yeni set yaratılamadı: %1

en: Failed to duplicate set: no set selected for duplication!
tr: Set çoğaltılamadı: herhangi bir set seçili değil!

en: Feedback
tr: Geri Bildirim

en: File Manager
tr: Dosya Yöneticisi

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Filter by what text?
tr: Hangi metin ile filtrelenecek?

en: First Name
tr: İsim

en: From:
tr: Gönderen:

en: Generate Hardcopy
tr: Yazdırılabilir dosya oluştur

en: Give new password to which users?
tr: Hangi kullanıcılara yeni şifre verilecek?

en: Grades
tr: Notlar

en: Guest Login
tr: Misafir Kullanıcı Girişi

en: Hardcopy Format:
tr: Çıktı Dosyası Başlığı

en: Hardcopy Generator
tr: Çıktı Dosyası Başlığı

en: Hardcopy Header
tr: Çıktı Dosyası Başlığı

en: Help
tr: Yardım

en: Hidden
tr: Gizli

en: Hints
tr: İpuçlarını göster

en: If a password field is left blank, the student's current password will be maintained.
tr: Şifre alanı boş bırakılırsa kullanıcının mevcut şifresi kullanılır.

en: Import
tr: İçeri Aktar

en: Import from where?
tr: Nereden aktarılacak?

en: Import how many sets?
tr: Kaç set aktarılacak?

en: Import sets with names
tr: Setleri isimleriyle beraber aktar

en: Import users from what file?
tr: Kullanıcılar hangi dosyadan aktarılacak?

en: Inactive
tr: Aktif Değil

en: Instructor Tools
tr: Eğitmen Araçları

en: Invalid user ID or password.
tr: Yanlış kullanıcı adı ya da şifre.

en: Last Name
tr: Soyadı

en: Library Browser
tr: Soru Kütüphaneleri

en: Log In Again
tr: Tekrar giriş yap

en: Log Out
tr: Çıkış Yap

en: Login
tr: Devam et

en: Login Info
tr: Giriş Bilgileri

en: Login Name
tr: Kullanıcı adı

en: Login Status
tr: Durumu

en: Logout
tr: Çıkış

en: Match on what? (separate multiple IDs with commas)
tr: Hangi özellikler eşleştirilecek? (birden fazla kullanıcı adını virgülle ayırın)

en: Math Objects
tr: Matematik Nesneleri

en: Name
tr: Grup Adı

en: Name the new set
tr: Yeni seti adlandırın

en: New Password
tr: Yeni Şifre

en: Next Problem
tr: Sonraki Soru

en: No
tr: Hayır

en: No sets shown.  Choose one of the options above to list the sets in the course.
tr: Hiç set gösterilmiyor. Dersteki setleri görmek için yukarıdaki seçeneklerden birini işaretleyin.

en: Not logged in.
tr: Giriş yapmadınız.

en: Note
tr: Not

en: Open Date
tr: Açılış tarihi

en: PREVIEW ONLY -- ANSWERS NOT RECORDED
tr: GÖSTERİM -- YANITLAR KAYDEDİLMEDİ

en: Pad Fields
tr: tr: Pad Fields

en: Password
tr: Sifre

en: Permission Level
tr: Yetki seviyesi

note: (tag('b', $course)
en: Please enter your username and password for %1 below:
tr: Lütfen %1 dersi için kullanici adi ve sifrenizi giriniz:

en: Please specify a file to save to.
tr: Lütfen kaydedilecek dosyayın belirtin.

en: Previous Problem
tr: Önceki Soru

note: (join('.', @seq) ($problemID) ($problemNumber) ($_->{prettyID}) ($c->{prettyID}) ($probID) ($c->{setRecord}->assignment_type eq 'jitar' ? join('.', jitar_id_to_seq($_) ($set->assignment_type eq 'jitar' ? join('.', jitar_id_to_seq($_) ($prettyProblemID)
en: Problem %1
tr: Soru %1

en: Problem Editor
tr: Soru Düzenleyici

en: Problem List
tr: Soru Listesi

en: Problem Techniques
tr: Soru Teknikleri

en: Problems
tr: Sorular

en: Proctor
tr: Gözetmen

en: Publish
tr: Yayımla

en: Recitation
tr: Problem cozum dersi

en: Record Scores for Single Sets
tr: Tek set için notları kaydet

en: Remaining
tr: Kalan hak

en: Remember Me
tr: Beni hatırla

en: Replace which users?
tr: Hangi kullanıcılar değiştirilecek?

en: Report bugs
tr: Hataları bildir

en: Result
tr: Sonuç

en: Revert
tr: Ters çevir

en: Save
tr: Kaydet

en: Save As
tr: Farklı Kaydet: [TMPL]/

en: Save as
tr: Farklı kaydet

en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Score
tr: Not

en: Score selected set(s) and save to:
tr: Seçili setleri notla ve dosyaya kaydet:

en: Score which sets?
tr: Hangi setler notlanacak?

en: Scoring Download
tr: Notları İndir

en: Scoring Tools
tr: Notlama Araçları

en: Section
tr: Bölüm

en: Set Header
tr: Set Başlığı

en: Set Info
tr: Set Bilgileri

en: Set List
tr: Set Listesi

en: Set Name
tr: Set Adı

en: Sets
tr: Setler

en: Show Past Answers
tr: Önceki Yanıtları Göster

en: Show which sets?
tr: Hangi setler gösterilecek?

en: Show:
tr: Göster

note: (scalar @{ $c->{visibleSetIDs} },			scalar @{ $c->{allSetIDs} })
en: Showing %1 out of %2 sets.
tr: %2 setin %1 tanesi gösteriliyor.

note: (scalar(keys %{ $c->{visibleUserIDs} })
en: Showing %1 out of %2 users
tr: %2 kullanıcının %1 tanesi gösteriliyor.

en: Site Information
tr: Web Alanı Bilgileri

en: Solutions
tr: Çözümleri göster

en: Sort
tr: Sırala

en: Sort by
tr: Kriterlere Göre Sırala

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: Status
tr: Durumu

en: Stop Acting
tr: Rol Yapmayı bırak

en: Student ID
tr: Kullanıcı Adı

en: Student Progress
tr: Öğrenci Gelişimi

en: Student answers
tr: Yanıtları Gönder

en: Submit Answers
tr: Yanıtları Gönder

note: ($effectiveUser)
en: Submit Answers for %1
tr: %1 için Yanıtları Gönder

note: ($c->tag('span', dir => 'ltr', format_set_name_display($newSetID)
en: Successfully created new set %1
tr: Yeni set %1 başarıyla yaratıldı

en: Take Action!
tr: İşlemi Gerçekleştir!

en: The WeBWorK Project
tr: WeBWorK Projesi

en: The text box now contains the source of the original problem. You can recover lost edits by using the Back button on your browser.
tr: Şu anda sorunun orijinal hali gösteriliyor. Kaydedilmemiş değişiklikleri kurtarmak için internet tarayıcınızın "Geri" tuşunu kullanın.

en: Then by
tr: sonra

en: This homework set contains no problems.
tr: Bu soru grubunda soru bulunmamaktadır.

en: This homework set is closed.
tr: Bu soru grubu kapalı.

en: This homework set is not yet open.
tr: Bu soru grubu henüz açık değil.

en: This problem will not count towards your grade.
tr: Bu soru, notunuzu etkilemeyecektir.

en: Username
tr: Kullanici adi

en: Users List
tr: Kullanıcı Listesi

en: View
tr: Göster

en: View equations as
tr: Eşitlikler ne şekilde gösterilecek

en: View statistics by set
tr: Setlere göre istatistikleri göster

en: View statistics by student
tr: İstatistikleri öğrencilere göre göster

en: View student progress by set
tr: Setlere göre öğrenci gelişimini göster

en: View student progress by student
tr: tr: View student progress by student

en: Visibility
tr: Görünürlük

en: Visible
tr: Görünür

en: Warning: Deletion destroys all user-related data and is not undoable!
tr: Dikkat: Silme işlemi kullanıcının bütün bilgilerini yok eder ve bu işlem geri döndürelemez!

en: Welcome to WeBWorK!
tr: WeBWorK sitemize hoşgeldiniz!

en: What field should filtered users match on?
tr: Seçili kullanıcılar hangi kriterlerde eşleşmeli?

en: Worth
tr: Değeri

en: Write permissions have not been enabled in the templates directory.  No changes can be made.
tr: Şablon klasörü yazmaya kapalı. Değişiklik yapılamaz.

en: Yes
tr: Evet

en: You are not authorized to modify problems.
tr: Sorularda değişklik yapma yetkiniz yok.

en: You are not authorized to modify set definition files.
tr: Set tanım dosyalarını değiştirme yetkiniz yok.

en: You are not authorized to modify student data
tr: Öğrenci bilgilerini değiştirme yetkisine sahip değilsiniz.

en: You are not authorized to perform this action.
tr: Bu işlemi gerçekleştirme yetkiniz yok.

en: You cannot delete yourself!
tr: Kendinizi silemezsiniz!

en: You do not have permission to view the details of this error.
tr: Bu hatanın detaylarını görmeye yetkiniz yok.

note: ($problem->max_attempts - $attempts)
en: You have %negquant(%1,unlimited attempts,attempt,attempts) remaining.
tr: [negquant,_1,Sınırsız deneme hakkı,deneme hakkı,deneme hakkı] kaldı.

note: ($attempts)
en: You have attempted this problem %quant(%1,time,times).
tr: Bu soru için [quant,_1,deneme hakkı,deneme hakkı] kullandınız.

en: You have been logged out of WeBWorK.
tr: WeBWorK sisteminden çıkış yaptınız.

en: You may not change your own password here!
tr: Şifrenizi buradan değiştiremezsiniz!

en: You must specify a user ID.
tr: Bir kullanıcı adı girmelisiniz.

en: You must specify an file name in order to save a new file.
tr: Yeni dosya kaydetmek için dosya adı belirtmelisiniz.

note: (wwRound(0, compute_reduced_score($ce, $problem, $set, $pg->{result}{score}, $c->submitTime) (% wwRound(0, $rh_result->{problem_result}{score} * 100) (wwRound(0, $rh_result->{problem_result}{score} * 100)
en: You received a score of %1 for this attempt.
tr: Bu soru için %1 puan aldınız.

en: Your email address has been changed.
tr: E-posta adresiniz değiştirildi.

note: (wwRound(0, $problem->status * 100)
en: Your overall recorded score is %1.  %2
tr: Ortalama puanınız: %1.  %2

en: Your score was not recorded because there was a failure in storing the problem record to the database.
tr: Notunuz kaydedilemedi, çünkü notun veritabanına kaydı sırasında bir hata oluştu.

en: Your score was not recorded because this homework set is closed.
tr: Notunuz kaydedilemedi çünkü bu soru grubu kapalı.

en: Your score was not recorded because this problem has not been assigned to you.
tr: Notunuz kaydedilmedi çünkü bu soru size yöneltilmedi.

en: Your score was recorded.
tr: Notunuz kaydedildi.

en: Your session has timed out due to inactivity. Please log in again.
tr: Oturumunuz zaman aşımına uğradı. Lütfen tekrar giriş yapınız.

en: a duplicate of the first selected set
tr: İlk seçilen setin bir kopyası

en: a new empty set
tr: Boş bir yeni set

en: a single set
tr: tek bir set

en: all sets
tr: bütün setler

en: any users
tr: her kullanıcı

en: enter matching set IDs below
tr: eşleşen ödev setlerini aşağıya girin

en: hidden
tr: gizli

en: multiple sets
tr: birden fazla set

en: no sets
tr: Set yok

en: no users
tr: kullanıcı yok

en: selected sets
tr: seçili setler

en: selected users
tr: seçili kullanıcılar

en: unlimited
tr: sınırsız

en: users who match on selected field
tr: seçili alanla eşleşen kullanıcılar

en: visible
tr: Görünür

en: visible users
tr: kullanıcılar görüntüleyebilir
